Jak wybrać i podawać suchą karmę dla szczeniaka?

Odpowiedniej jakości sucha karma dla szczeniaka ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju malucha. Dzięki niej mały pies może otrzymać niezbędne elementy dla swojego organizmu.

O suchej karmie

Co jednak ważne w procesie jej podawania warto brać pod uwagę kilka istotnych kwestii. Należą do nich między innymi:

  • zalecenia umieszczone przez producenta
  • aktualna sylwetka i kondycja szczenięcia
  • ogólny stan zdrowia psiaka

Oprócz tego, jak podkreślają eksperci, warto wzbogacać dietę szczenięcia opartą o suchą karmę w karmę mokrą. Dzięki takiemu podejściu nie tylko zadbamy o kompleksowe żywienie, ale także urozmaicimy naszemu zwierzęciu jedzenie. A w jaki sposób podawać karmę szczenięciu? Tutaj warto pamiętać o kilku elementach. Po pierwsze najlepsza karma powinna być utrzymywana w temperaturze pokojowej. Jeśli więc planujemy podać ją zwierzęciu w najbliższym czasie, to dobrze jest ją wcześniej wyjąć z lodówki, lub nieco podgrzać. Ważne także, aby karma dla szczenięcia nie stała za długo, ponieważ jak pokazały badania, już po około 203 godzinach rozpoczyna się w nich namnażanie niekorzystnych dla organizmu bakterii. Więcej informacji o suchej karmie dla psów znajdziemy tutaj: https://www.pudel.pl/czy-sucha-karma-dla-psow-jest-dobrym-rozwiazaniem/.

A jak często karmić psa?

Tutaj niestety ciężko o jednoznaczną odpowiedź, gdyż to zależy między innymi od jego wieku. Ogólną zasadą jest jednak to, że dorosły pies powinien otrzymywać pokarm około dwóch razy na dzień. Jeśli chodzi natomiast o szczenięta do 6-miesięcy, to te karmione powinny być nawet od 3 do 4 razy na dobę. Taka różnica wynika rzecz jasna głównie z tego, że młode psiaki potrzebują po prostu częściej jeść, gdyż na tym etapie mocno się rozwijają. Oczywiście bez względu na to, czy interesuje nas karma dla dorosłego psa, czy też dla szczenięcia, to zawsze należy wybierać produkty jak najlepszej jakości. Tylko w nich znajdziemy bowiem wysokiej jakości składniki pozytywnie wpływające na organizm naszego pupila. Gdy nie wiemy też, która karma będzie najlepsza, to zawsze możemy zapytać o to fachowców. Aktualnie właściwie każdy dobry sklep zoologiczny z psimi karmami będzie w stanie skutecznie nam doradzić w tym aspekcie.