5 największych ras psów – TOP5

Zastanawiasz się może, jakie są największe rasy psów, które budzą respekt samym wyglądem, ale jednocześnie to one się wyróżniają wśród grona takowych pupili domowych? Niektóre mogą osiągnąć aż 100 kilogramów, a ich wysokość w kłębie sięga nawet dużo ponad 90 Cm! Olbrzymy bez wątpienia są to na długi czas imponujące wyniki, których nie da się pobić. To właśnie dziś przedstawimy listę TOP5 największych ras psów.

Miejsce 5. Dog niemiecki jeden z ówczesnych największych ras psów o przydomku giganty.

Dog niemiecki został odznaczony jako jeden z największych psów świata to naprawdę duże szczęście, ale zawdzięcza on to wszystko swojemu wzrostowi, który w kłębie przekracza, aż 100 Cm. Rekordzista z ów rasy pod imieniem Zeus osiągnął, aż 112 Cm wzrostu i był on i jest on najwyższym przedstawicielem owej rasy.

Miejsce 4. Mastif neapolitański jest to najbardziej pomarszczony pies na świecie.

Nie tylko co Mastif to najbardziej pomarszczony pies na świecie, a zarazem jest mianowany jako jeden z największych psów na świecie. Co dodanie go do tej listy jest dość oczywiste. Mastif osiąga, wysokość w kłębie do 70 Cm a jego wówczas waga sięga, od 60 do 70 kg.

Miejsce 3. Dog argentyński kolejny już dog z największych gigantów.

Niestety jest on o wiele mniejszy od swojego pobratana z Niemiec i osiąga, on 60 Cm w kłębie a jego waga jest, podawana jakby ważył 50-60 kilogramów, na dodatek, żeby posiadać tego psa trzeba mieć stosowne papiery, ponieważ pies z natury jest agresywny, ale urok całej figury i wyglądu ma znakomity.

Miejsce 2. Boerboel czy faworyt do najdroższych ras psów.

Nie dość, że wysoki i potężny to jeszcze mocno drogi. Zaliczamy, tego psiaka do dwóch kategorii są, to kategorie:

– Największa rasa psów.

– Najdroższa rasa psów.

No a jego wysokość dochodzi do 70 Cm, ale za to jego waga przekracza często 90 kilogramów, więc nie dobrze, jeżeli ów pies wskoczy na człowieka.

Miejsce 1. Cane Corso, włoskie psy o naprawdę sporych gabarytach.

Omawiając największe rasy psów na świecie, nie mogło tutaj zabraknąć przedstawiciela tej o to rasy. Cane Corso osiąga wymiary do 68 Cm wzrostu, ale za to jego waga jest dość mała na ów wzrost, ponieważ tylko 50 Kilogramów.

1 thought on “5 największych ras psów – TOP5

  1. Imponujący jest Boerboel. Nie dość, że jedna z największych ras to w dodatku najdroższa.

Comments are closed.